PUBG, Aralık ayının en çok indirilen PS4 oyunu oldu

657

Sony tarafından geliştirilen ve dünyanın en çok satan oyun konsolu olarak gösterilen PlayStation 4, her ayın en çok satan oyununu resmî Twitter hesabından paylaşmayı sürdürüyor. Son olarak geride bıraktığımız Aralık ayında liste başı olan oyunu takipçileriyle paylaşan resmî hesap, PSN Mağazası’nın birincisi olarak Playerunknown’s Battlegrounds veya bilinen adıyla PUBG’yi gösterdi.

Bu arada en çok indirilen PS4 oyunlarının aylık listesine PlayStation’un web sitesi üzerinden ulaşabilmek mümkün. Aralık ayında en çok PUBG indirilmiş olmasına rağmen spesifik rakamlar kamuoyuyla paylaşılmış değil. Yine de bu, PUBG’nin PS4 oyuncuları arasında hayli popüler olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Son olarak mobil cihazlara uyarlanan oyun, tüm dünyayla birlikte Türkiye’yi de kasıp kavurmuş durumda.

PUBG, Aralık ayının en çok indirilen PS4 oyunu oldu - ProGamerTR

Aralık’ın başında PS4’e gelmişti

İlginç olan şu ki, PUBG’nin PS4’e uyarlanmasının üzerinden sayılı gün geçti. Aralık ayının başında görücüye çıkan oyun PUBG’nin son haritası olan Vikendi’ye sahip değil. Sonradan PUBG PS4 Halka Açık Test Sunucusu üzerinden erişime açılan bu kış haritası, halihazırda PC ve mobil platformları için de hazırlanıyor.

Öte yandan PUBG Corp’un son olarak PS4 ve Xbox için test sunucularını kapattığı bilgisini paylaşmış olalım. Bu çok önemli, çünkü harita için son rütuşların yapıldığına işaret eden bir gelişme. Oyuncu kitlesi bir sonraki güncellemede Vikendi’nin çıkışını beklemeye başlayabilirler.

En çok indirilen diğer oyunlar da paylaşıldı

Bu arada Sony, PUBG haricinde Aralık ayında en çok indirilen oyunları da açıkladı. Liste şu şekilde sıralanıyor:

  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Grand Theft Auto V
  • Red Dead Redemption 2
  • Battlefield V
  • FIFA 19
  • Mortal Kombat XL
  • Marvel’s Spider-Man
  • NBA 2K19
  • Madden NFL 19

Çok popüler olmasına rağmen oyun eleştirmenlerinin PS4 için PUBG’ye pek de iyi puan vermediğini söyleyebiliriz. Metacritic’e göre oyun 100 üzerinden 73 puan almış bulunuyor. Buna gerekçe olarak ise geliştirici ekibin, oyunun ilk çıktığı günden bu yana mevcut hataları giderme noktasında zayıf kalışı gösteriliyor.

Haksız da sayılmazlar, çünkü oyunda gerçekten saç baş yoldurabilecek anlamsız bugların varlığı söz konusu.