PUBG Mobil 5. Sezon güncellemesi çıktı

718

4. Sezonu geçtiğimiz aylarda sona eren Player Unknown’s Battlegrounds Mobile (PUBG Mobile) için yeni güncelleme nihayet çıktı! Google Play ve App Store’daki yerini alan ücretsiz 0.10.5 sürüm numaralı güncellemeyle PUBG Mobil resmen 5. sezona girmiş bulunuyor.

Peki, PUBG Mobil’e gelen 2019 yılının ilk güncellemesinde neler var? Uygulama mağazalarında yer alan açıklamalara bakacak olursak, uzun süredir beklenen Royale Pass 5. Sezonun başlangıcı artık verilmiş durumda.

Yeni silahlar ve kostümler geldi

PUBG’nin geliştiricileri Tencent ve PUBG Corp.’un uzun vadede planı, son zamanlarda sürekli düşüş eğilimi gösteren oyuncu sayısını yeniden arttırmak. Mevcut oyuncu kitlesini korumak da önemli olduğu için yeni yılda oyuna bir sürü güncellemenin verilmesi bekleniyor.

Erangel, Miramar ve Sanhok haritalarına dahil edilen yeni MK47 silahı bu güncellemelerin ilki niteliğinde. Var olan silahlar için hazırlanan yeni skinler ve oyuncu kıyafetleri ise cabası.

PUBG Mobil 5. Sezon güncellemesi çıktı - ProGamerTR

Yenilikler bunlarla sınırlı değil!

Bu arada güncellemeyle PUBG Mobil’e gelen diğer yenilikler aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Yeni Royale Pass ve Ranked Modu: Oyuncular artık Royale Pass 5. sezon biletini satın alabilecekler. Ek ödüller kazanmak için Ranked Modu’nun 5. Sezonuna katılabilmek de artık mümkün olacak. Yeni ücretli kıyafetler ve oyuncu hareketleri de temin edilebilecek.
  • Yeni silah ve ekipmanlar: Seri ve tekli ateş edebilen yeni MK47 taktik taramalı tüfeği artık oyuncular tarafından kullanılabilir hale geldi. Yeni geliştirilen lazer görüş dürbünü de silah eldeyken ateş açıldığında sapma oranını azaltacak.
  • Sesli komutlar geri geldi: Artan talebe kayıtsız kalamayan geliştirici ekip, oyuncuların klasik ses komutlarını ayarlar menüsünden aktifleştirebilmelerini sağladı.
  • Oyun içi iyileştirmeler: Her güncellemede olduğu gibi son oyun yamasında da oyuncuların saç baş yolduğu çeşitli hata ve açıkların tarihe karıştığını öğreniyoruz. Artık çok daha akıcı, hatasız bir oyun deneyimi vaat ediliyor. Oyun içindeki mağaza tarafında da yenilikler söz konusu.