PUBG Mobil için 0.15.5 numaralı sürüm güncellemesi çıktı

159

Gerçekçi battle royale oyunu PUBG Mobil ’in sahip olduğu geniş oyuncu kitlesiyle Fortnite’e dişli bir alternatif olarak pazarda konumlandığı söylenebilir. Fakat bu başarıyı korumanın yolu sürekli olarak güncellenmekten ve her geçen gün hatasız bir oyun olmaktan geçiyor. Nitekim geliştirici şirket Tencent de bunun farkında olacak ki, oyun için hazırlanan 0.15.5 numaralı güncellemeyi yayına aldı.

Bu güncellemeyle beraber oyuncular yeni Royale Pass Sezon 10 biletine erişim sağlayabilecekler. Önümüzdeki birkaç gün boyunca geçerli olacak, sınırlı süreli eşyalar da müsabakalarda toplanıp envantere dahil edilebilecek. Diğer değişikliklere bakacak olursak oyuncuların artık Royale Pass biletlerini diğer oyunculara hediye edebilmesi, Team Deathmatch moduna özel Ruins isimli yeni haritanın oyuna eklenmesi gibi yenilikler karşımıza çıkıyor.

Güncellemeyi vaktinde yapanlara ödül var

Oyun için geliştirilen 0.15.5 sürüm numaralı güncelleme aslında 8 Kasım tarihinde yayına alındı ama bölgesel olarak bu tarih değişiklik gösterebiliyor. Sürüm güncellemesi işlemini 14 Kasım’a kadar tamamlayanlar ise 2,000 BP ve 20 Gümüş’ün yanı sıra bir adet de Mavi Glider Trail ödülünü toplayabilecekler. 14 Kasım’dan sonra yapılan güncellemeler için ekstra herhangi bir hediye kazanılamayacak. Ayrıca iOS için 0.24 GB, Android işletim sistemine sahip cihazlar içinse 0.21 GB boş alana ihtiyaç duyulduğunu belirtmiş olalım.

Çiçeği burnundaki Royale Pass Sezon 10: Fury of the Wasteland ise beraberinde yeni ödüller, yeni görevler ve güncellenmiş kullanıcı arayüzünü getiriyor. Tencent’in açıklaması ise Royale Pass Upgrade Kart’ının artık Pass Upgrade sayfasındaki yerini aldığı yönünde. Daha önce de bahsettiğimiz üzere oyuncular sadece Team Deathmatch modunda kullanılabilen Ruins isimli yeni haritada mücadele edebilecekler.

Yeni harita, yeni heyecan

Malum olduğu üzere Ruins, İngilizce’de “Harabeler” anlamına geliyor. Nitekim harita ismiyle müsemma olduğu için oyuncular birçok antik harabenin bulunduğu yağmur ormanında yeni eklenen ve Vikendi’deki Vector’un yerini alan MP5K silahını kullanarak takım halinde hayatta kalmaya çalışıyorlar. 33 baz hasar veren ve 900 rpm ateşleme oranına sahip olan bu silah, lazer dürbün ile de kullanılabilme özelliğine sahip.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız