PUBG Mobile Lite, 2 GB’den az RAM’i olan telefonlar için geliştirildi

347

PUBG Corp. Çin’in önde gelen oyun geliştiricilerinden Tencet Games ile işbirliğine giderek çok sevilen PUBG Mobile’ın hafifleştirilmiş sürümü olarak niteleyebileceğimiz PUBG Mobile Lite’ı yayına hazır hale getirdiğini resmen duyurdu.

Her ne kadar duyurusu yeni yapılmış olsa da oyun aslında Temmuz ayında Google Play Store’daki yerini almış, ancak sadece birkaç ülkeyle sınırlı olarak indirime sunulmuştu. İsminden de anlaşılacağı üzere oyun bildiğimiz PUBG Mobile’ın “Lite”, yani “Hafif” sürümü. Haliyle daha az donanım gereksinimine ihtiyaç duymasıyla düşük özelliklere sahip akıllı telefon kullanan ciddi bir kitle için ideal çözüm.

Hatırlanacağı üzere Facebook ve Messenger uygulamalarının da “Lite” versiyonları geliştirilmişti. Büyüyen pazarlarda son model, yüksek RAM ve dahili hafızaya sahip akıllı telefon kullanan kişilerin sayısı hala daha düşük seviyede olduğu için dev firmalar bu çözüm yolunu tercih ediyor.

PUBG Mobile Lite ise an itibariyle Güney Amerika, Güneydoğu Asya, Güney Asya ve Kuzey Afrika bölgesindeki tüm ülkelerde kullanıma açılmış durumda.

Yakında daha fazla pazara açılacak

PUBG Corp. tarafından yapılan açıklamaya göre çok yakın bir süre içinde PUBG Mobile Lite’ı Kuzey Amerika, Merkez Amerika ve Avrupa ülkelerindeki kullanıcıların indirebilmesi de mümkün hale gelecek. Oyun aynı anda 60 kişinin oynayabileceği daha küçük, özel bir haritaya ev sahipliği yapıyor. Her bir müsabaka ise 10 dakika sürüyor. Bunun dışında geri kalan her şey bildiğimiz PUBG Mobile ile neredeyse aynı.

Boyutu çok küçük

Normal PUBG Mobile’ın 2 GB’dan daha büyük bir kurulum dosyası vardı, ancak oyunun Lite versiyonu sadece 490 MB kadar bir dosya indirimi gerektiriyor. 2 GB’den daha az RAM’i olan telefonlara da sorunsuz kurulup oynanabiliyor. Geliştirilmiş nişan alma asistanı, hareket ederken sağlık seviyesini yükseltebilme, Winner Pass’e yükseltme yapabilme gibi ek bazı özellikleri de mevcut.

Şuan için PUBG Mobile Lite’ı indirebilmenin tek yolu, yukarıda adı geçen bölgelerde bulunan bir ülkede yaşıyor olmak. Bunun dışında geri kalan herkes Google Play’i açıp oyunu indirmek istediğinde hata mesajıyla karşılaşıyor. Öte yandan uygulama mağazasındaki çoğu yorum, oyunun henüz hatalarla dolu olduğu yönünde.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız