PUBG Mobil’in 5. Sezonunda bizi neler bekliyor

712

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) Mobil oyununun 4. sezonu şimdilerde sona ermek üzere. Kısa bir süre içinde de 5. sezon başlangıcının duyurulması bekleniyor. Şuana dek yapımcı firma yeni sezona ilişkin herhangi bir açıklama yapmış değil, dolayısıyla tüm detaylar hala gizemini korumayı sürdürüyor. Ancak elde ettiğimiz sızıntı kaynaklı haberler yeni kıyafetler, silahlar, skinler ve hatta Erangel haritası içindde geçerli Zombi modunun da oyundaki yerini alacağına işaret ediyor.

PUBG Mobil'in 5. Sezonunda bizi neler bekliyor - ProGamerTR

Ateş teması hakim olacak!

PUBG Mobil’in 4. sezonunu kısaca bir hatırlayacak olursak oyuna daha çok kış temasının hakim olduğunu, sezon sonuna doğru Vikendi haritasının çıkışıyla birlikte bu temanın daha da bir pekiştiğini söyleyebiliriz. Sızdırılan çeşitli fotoğraflara baktığımızda ise mobil oyunun 5. sezonunda kışın aksine ateş temasının benimseneceği görülüyor. Üstelik bu temaya kıyamet sonrası / zombi öğelerinin eklenmesi de söz konusu.

Tahminler PUBG’ye gelmesi beklenen zombi modunun 5. sezon başlangıcından önce duyurulacağı yönünde. Ateşli desenlerin bulunduğu çeşitli kostüm ve silah skinlerinin de ekleneceği şimdiye dek elimize ulaşan bilgiler arasında.

Yeni silah ve kıyafetler için nefesler tutuldu

Nefeslerin tutulduğu 5. sezonda oyuncular birbirinden güzel kostüm ve kıyafetlerle karakterlerinin dış görünümünü değiştirebilecekler. Bu kıyafetlerin büyük çoğunluğu ise kiralık katil ve savaşçı karakterlerden ilham alınarak tasarlanacak.

Ortaya çıkan bazı sızıntı kaynaklı haberler ise hem erkek hem de kadın karakterler için komple altın vücut kıyafetinin oyundaki yerini alacağını gösteriyor, ancak bu henüz teyitli bir bilgi değil. Öte yandan silahlar için de yeni skinler oyuna dahil olacak. AKM ve UMP’nin yanı sıra Kar98 için altın rengi ve ejderha desenli renkler eklenecek. Oyun içindeki arabalar arasında yer alan minibüsün dış görünümünü dondurmacıya, buggy modelini ise çok renkli hale dönüştürebilmek de mümkün olacak.

MK47 Mutant ile tanışmaya hazırlanın!

Halihazırda PUBG’nin PC versiyonunda kullanılabilen MK47 Mutant silahı da PUBG Mobil’deki yerini almaya hazırlanıyor. Oyuncuların royale pass alabilmelerini kolaylaştırmak için BP’leri UC’ye dönüştürebileceklerine ilişkin çeşitli söylentiler de gündemde. Bu sayede online mağazada ürün satın alabilmek daha da hızlandırılacak.