PUBG ‘nin 6. Sezonu yeni harita ve yapışkan bombalarla geliyor

37

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu bugüne dek eşine hiç rastlanmamış bir şey yaparak “battle royale” dediğimiz konsepti başlattı. Gelinen noktada aralarında Apex Legends ve Fortnite’in de bulunduğu birçok oyun bu konsepti benimseyerek hatırı sayılır miktarda oyuncu kitlesine ulaşmış durumda. PUBG’nin yapımcıları da kızışan rekabette kan kaybetmemek için oyunu sürekli güncellemeye ve oyuncuların karşısına çeşitli yeniliklerle çıkmaya devam ediyorlar.

Şimdilerde ise PUBG’nin 6. sezonu başlamak üzere. Başladığında oyuncular yeni eklenen haritada hayatta kalmayı başaran son kişi olmaya çalışacaklar. PUBG Corp tarafından yapılan açıklamada 2 km x 2 km ölçülerindeki yeni haritanın isminin Karakin olduğu belirtildi. 

Karakin’le ‘karanlık bölge’ dönemi başlıyor

Oyunculara bol macera vaat eden yeni Karakin haritasında “karanlık bölge” adını verdiğimiz bir harita mekaniği de geçerli olacak. Bu bölge aktif olduğu zaman sol alt köşedeki kuş bakışı harita üzerinde yuvarlak, mor bir halka şeklinde görüntülenebilecek. Oyuncular duruma göre değişmekle birlikte bu alana girdiklerinde ya daha az, ya da daha fazla ses çıkarmaya başlayacaklar. 

Bu, bina gibi kapalı alanlarda gezinen oyuncuların yürürken çok daha dikkatli olmaları gerektiği anlamına geliyor. Ayak sesiniz daha fazla duyulursa tespit edilmeniz aynı ölçüde kolaylaşacaktır çünkü. Geliştirici şirketin bu yeni özellikle yapmak istediği, insanların kapalı alanlarda saklanmaktansa dışarıya, açık alana çıkmalarını ve çatışmaya girmelerini sağlamak.

Bizzat yapımcısı tarafından “Miramar’ın yüksek gerilimini Sanhok’un dinginliğiyle harmanladık” şeklinde nitelenen bu yeni harita göreceli olarak küçük, en fazla 64 oyuncu aynı anda mücadele edebiliyor. Vikendi’nin yerini alacağı belirtilen Karakin’e oyunculraın geçer not verip vermeyeceğini ise zamanla göreceğiz.

Yapışkan bombalar kullanılabilecek

6. Sezon ile PUBG oyuncularının hayatına girecek bir diğer değişiklik ise yapışkan bombalar olacak. İlk başta Karakin’de kullanılması beklenen bu bombaları belli duvar ve zeminlere yapıştırabilmek mümkün olacak. Patlama sonrası haritanın gizli bölümlerine giriş yapabilmenin yolu da buradan geçecek.

Yeni sezon halihazırda test sunucuları üzerinde deneniyor. Kusursuz hale geldiğinden emin olduktan sonra PUBG Corp sezonun başlangıcını yapmış olacak ve oyuncular eğlenceye kaldıkları yerden devam edecekler.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız