PUBG ‘nin paraşüt sistemi yenilendi!

972

Popüler battle royale oyunu PUBG ’ye yeni kış haritası Vikendi’nin geleceğini daha önce haberleştirmiştik. Şimdilerdeyse bu harita güncellemesine ek olarak oyunun paraşüt sisteminin de yenileneceği bilgisi gün yüzüne çıktı.

Bugüne dek oyuncular tarafından sık sık kullanışlı olmadığı gerekçesiyle eleştirilen paraşüt sistemi, yeni güncellemenin ardından oyuncuların haritanın istedikleri bölgesine inmelerini daha da kolaylaştıracak.

PUBG'nin paraşüt sistemi yenilendi! - ProGamerTR

Neler değişiyor?

Öncelikle bahsi geçen değişikliklerin ilk etapta PUBG Mobil’de değil de, sadece PC ve konsollar için geliştirilen PUBG’de geçerli olacağını hatırlatmakta fayda var. Bunun dışında yenilenen paraşüt sisteminde göze çarpan değişiklikler şu şekilde sıralanabilir:

Serbest düşüş: PUBG paraşüt sistemi artık oyuncuların yere her zamankinden daha yumuşak bir iniş yapabilmelerini sağlayacak. Oyuncular havada daha az vakit geçirmek, yere daha hızlı inmek için sol Shift tuşuna basabilecekler. Buna ek olarak dönüş hızları da arttırıldı ve hassas hale getirildi. Yenilenen serbest düşüş animasyonları ise cabası.

Paraşüt yönlendirme: Oyun içinde koşmaya yarayan varsayılan Shift butonuna basmak artık paraşütü açılan oyuncuların yere daha hızlı inmelerine yardımcı olacak. Yürüyüş butonuna basmak ise oyuncuların havada daha fazla asılı kalmalarına yarayacak.

Burada dikkat edilmesi gereken husus şu ki, PUBG Corp’tan yapılan duyuruya göre artık paraşütlerin ipi kesilebilecek. Stratejik düşünen oyuncular bu özellikten faydalanarak gözlerine kestirdikleri noktalara daha rahat erişebilecekler. Ancak yerden çok yüksekteyken kesilen paraşütler oyuncuların sağlık kaybetmesine de neden olabilecek, bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Artık paraşüt ipi kesilebilecek!

Paraşütle iniş yaparken binalara ve harita içindeki nesnelere çarpma durumunda önceden oyuncular havada asılı kalıyor, F tuşuna hızlı bir şekilde basarak paraşütün ipini kesiyorlardı. Yeni güncellemeyle birlikte bu durum da değişiklik gösterecek ve artık paraşütün ipi otomatik olarak kesilecek.

Bir diğer yenilik ise oyuncuların iniş yaparkenki hızları. Şayet yere çok hızlı düşerlerse karakterleri yerde hızla yuvarlanacak. PUBG’den yapılan açıklama “Yere çok hızlı indiğiniz takdirde uzun süre yuvarlanacağınız için hareket ve kontrol yeteneğini geri kazanmanız eskisinden daha çok vakit alabilir” şeklinde.

Son olarak iniş yaptıktan sonra paraşüt hemen ortadan kaybolmayacak, bir süre daha harita üzerinde gözükmeye devam edecek.