PUBG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

5491

PUBG HAKKINDA

PlayerUnknown’s Battlegrounds kısaca PUBG , Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın oyuncu rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna başlarlar. Uçaktan atlayarak paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inebilirsiniz. Oyuncuların temel amacı bulduğunuz silahlarla diğer oyuncuları öldürüp en sona kalmak, yani bir bakıma hayatta kalmak. Oyun esnasında adanın haritasında ki güvenlik çemberi gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp öldürmeleri kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

PUBG OYNANIŞ

PUBG OYUN MODLARI

PUBG ‘de oyuna tek başına, 2 kişilik ya da 4 kişilik takımlar halinde girebilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızla girme şansınız yoksa yine de grup modunu seçerek diğer tekil oyuncular ile rastgele takım olarak eşleştirilirsiniz. Her durumda oyuncular oyunu kazanmak için ölmeden en sona kalan oyuncu ya da takım olmaya çalışırlar. Takımda ki tüm oyuncular ölmeden görev bitmez.

PUBG HARİTASI

PUBG ada haritası 8 x 8 km’lik genişliktedir. Haritaya indiğinizde kıyafet seçimi dışında diğer oyuncu aynı imkanlara sahipsiniz yani oyuna avantajlı başlamak mümkün değil, şartlar eşit.

PUBG SİLAHLAR

PUBG adasında  kask, zırh, çanta, silah, bomba, araç gibi çeşitli ekipmanlar bulmak için çeşitli binaları ve alanları keşfetmeniz gerekiyor. Zırh, kask, çanta gibi giyilen ekipmanlar 3 seviyeye sahiptir. PUBG silahları için dürbün, uzatılmış hızlı çekim şarjörü, namlu, susturucu gibi geliştirmeler bulunabilir. Daha iyi ekipman bulmak için haritanın farklı bölgelerini keşfetmeniz gerekebilir. Genelde rakiplerle karşılaşma bu keşif sırasında olur. Tüm oyuncular ekipman arayışındayken çatışmalar artar. PUBG Seviyesi arttıkça kapasiteleri ve kaliteleri de artar.

PUBG MOD – Bakış Açısı

Oyunda oyunculara 2 farklı görüş imkanı sunulur isteğe göre oyuncular birinci şahıs ve ya üçüncü şahıs nişancı modunda oynayabilirler. Oyun esnasında görüş perspektifini değiştirmek mümkündür.

PUBG Harita Küçülmesi

Her birkaç dakikada bir harita rastgele bir bölgeye doğru küçülmeye başlar. Haritanın güvenli bölgesine gitmek için oyunculara belirli bir zaman verilir. Zamanında güvenli bölgeye varamayan oyuncular dışarıda kalan tehlikeli bölgeyi yavaşça saran mavi parlayan bir duvar ile karşılaşırlar. Oyuncular güvenli bölgeye ulaşabilmek için çeşitli sağlık paketlerini kullanırlar. Gittikçe daha çok hasar veren bu mavi parıltıdan kurtulamayan oyuncular ölürler.

Oyun boyunca kırmızı bölge adı verilen haritanın rastgele belirlenen bir kısmına bomba yağar. Oyuncular bu bombalardan kurtulabilmek için yapıların içine saklanır ve ya o bölgeden uzaklaşmaya çalışır.

PUBG Oyun Süresi

Bir tam oyun süresi ortalama 30+ dakikadadır. Her oyun sonu oyuncular hayatta kaldıkları süreye, öldürdükleri oyuncu sayısına, oyunculara verdiği hasara göre oyun içi para birimiyle ödüllendirilirler. Bu ödüllendirme sadece oyunu kazanan oyuncular için geçerli değildir, tüm oyuncular için geçerlidir. Bu oyun içi paralar oyunculara ücretsiz paket açma imkanı sunar. Kasaların fiyatı her seferinde artar ve kasaların içinden rastgele bir eşya çıkar.

Oyun Hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıda yer alan oynanış videosuna göz atabilirsiniz.

PUBG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

PUBG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Donanımlar  Minimum Gereksinimleri

Önerilen Gereksinimleri

İntel İşlemci Core i3-4340 3.6GHz Core i5-6400 2.7GHz
Amd İşlemci FX-6300 FX-8320
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 970 4GB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 7850 Radeon R9 390
RAM 6 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 10 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 30 GB 30 GB

 

Diğer PUBG Haberleri ‘ne ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

6 YORUMLAR

 1. beyler sistemim
  wındows 10
  intel core i5-7400 3 GHz
  8gb ram
  1060 6 gb ekran kartı
  pubg de yaklaşık kaç fps alırım?

 2. intel core i5 3230m cpu 2.60 ghz ram 8 gb amd radeon hd 8670 kaç fps alırım hangi ayarlarda oynarım

 3. beyler nolursuzun cevap verin intel core 7.nesil İ5 -7200 CPU @2.5Ghz 2.71 Ghz nvidia gtx geforce 940 mx ram 8 gb win 10 64 bit nolursunuz ortalama kaç fps alırım orta ayarlarda

Comments are closed.