PUBG’den Twitch yayıncılarına yeni özellik

658

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya PUBG’de başımıza gelebilecek en can sıkıcı olaylardan biri, o an Twitch yayını yapan birisi tarafından öldürülmek olabilir. Gerçi bu diğer çoğu multiplayer oyun için de geçerli ama, şu sıralar PUBG hayli popüler olduğundan canlı yayında izleyicilere rezil olmak moral ve motivasyonu yerle bir edebiliyor.

Farkında olmadan bir Twitch yayıncısı tarafından vurulduğunuzda belki birilerinin yeni abone kazanmasına, belki de vurulmanızı izleyen binlerce kişinin berbat bir oyuncu olduğunuzu düşünüp sizle dalga geçmesine sebep olabilirsiniz.

PUBG'den Twitch yayıncılarına yeni özellik - ProGamerTR

Ancak bu durumun tersi de mümkün tabii. Canlı yayın yapan kişiyi vurduğunuzda insanlar Twitch’in sohbet kanalına sizin ne kadar başarılı olduğunuza dair bir şeyler yazmış olabilirler. Tüm bunları öğrenmek ve PUBG’de kullandığınız nickin hangi canlı yayında yer aldığını öğrenmek istiyorsanız, henüz bugün duyurusu yapılan yeni PUBG uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilmeniz mümkün.

PUBG Report kullanıma açıldı

Bahsi geçen ücretsiz uygulamanın ismi PUBG Report. PUBG’nin resmî API’sini kullanan bu servis, 14 gün geriye dönük veri taraması yaparak bir yayıncı tarafından öldürülen veya bir yayıncıyı öldüren kullanıcıların listesini çıkarıyor. Nick araması yaptığınızda karşınıza ilgili Twitch yayınının linki çıkıyor, tıkladığınızda kendinizi vurulurken veya yayıncıyı vururken izleyebiliyorsunuz.

Uygulama nasıl kullanılır?

Eğer sizler de kendi nickinizi aratıp herhangi bir Twitch yayınında yer alıp almadığınızı merak ediyorsanız, cep telefonu veya bilgisayarlarınız üzerinden pubg.reports adresini hemen ziyaret edebilirsiniz. Siteye girdiğinizde de fark edebileceğiniz üzere bu uygulamayı kullanmak çok basit.

Tek yapmanız gereken kendi nickinizi yazıp “enter” tuşuna basmak ve kısa bir süre beklemek. Veriler arasında yapılan aramada ilgili Twitch yayını varsa karşınıza çıkacaktır. Fakat unutmayın, bu site en fazla 14 günlük yayınları gösterebiliyor. Yani 20 gün önce bir Twitch yayınına konu olduysanız, uygulamada bunu ne yazık ki bulamayacaksınız.

Son bir uyarı daha: Bu uygulama sadece PC platformunda oynanan PUBG’deki Twitch kayıtlarını arşivliyor. Yani eğer PUBG Mobil yayıncılığı yapan bir kişi tarafından vurulduysanız veya bir yayıncıyı vurduysanız, PUBG Reports üzerinden ilgili kayda ulaşabilmeniz mümkün olmayacak.