RDR2’ye Battle Royale modu geldi: Gun Rush!

666

Geçen sene Kasım ayında Rockstar, Red Dead Redemption 2’nin online sürümü olan Red Dead Online için bir beta test programı başlatmış ve katılımcılardan geri dönüş toplamaya başlamıştı. Aradan geçen süre zarfında Rockstar sürekli olarak çevrimiçi oyun deneyimini iyileştirmeyi sürdürdü, ancak bugün online modunda köklü bir değişiklik hayata geçirildi.

GTA serisiyle de yakından tanıdığımız Rockstar, Red Dead Online’a Gun Rush adı verilen yeni battle royale modunu dahil etti. An itibariyle Gun Rush modu hem solo, hem de ekip halinde oynanabilir durumda.

RDR2'ye Battle Royale modu geldi: Gun Rush! - ProGamerTR

PUBG ile başlayan furya RDR2 ile devam ediyor

Henüz çiçeği burnundaki Gun Rush moduna ilişkin bir açıklama yayınlayan Rockstar Games, yeni oyun deneyiminin 2018 yılı boyunca karşılaştığımız tüm battle royale oyunlarından çok daha farklı olacağının altını çizdi. Nitekim diğer battle royale oyunlarında toplam oyuncu sayısı 100’e kadar çıkabiliyor, ancak Gun Rush ilk etapta aynı anda 32 oyuncuya kadar destekliyor.

Genel konsept diğer oyunlarla aynı

Halihazırda oynanabilen battle royale oyunlarına vahşi batı odaklı bir yaklaşım getiren Rockstar, diğer oyunlardan aşina olduğumuz konsepti başarılı bir şekilde Red Dead Redemption 2 evrenine uyarlamış.

Oyuna başladığınız andan itibaren mümkün olduğunca hızlı bir şekilde silah toplamaya başlıyor, ardından sona kalan karakter olmak için kendinize uygun bir strateji geliştiriyorsunuz. PUBG ve Fortnite’de olduğu gibi harita belli bir süre sonra halka şeklinde daralıyor ve diğer oyuncularla baş başa kalıyorsunuz.

Make it Count’tan çok daha farklı

Hatırlanacağı üzere Red Dead Online’da Make it Count adını taşıyan bir başka battle royale modu daha mevcut. Ancak ilginç bir şekilde bu modda oyuncular, rakiplerine sadece ok atıp bıçak fırlatabiliyorlar. Bu yönüyle Gun Rush’ın gerçek bir battle royale modu olduğu söylenebilir.

Öte yandan Rockstar Games, Red Dead Redemption2 için yeni yarış ve rekabet modları geliştirmeye son sürat devam ediyor. Yakın tarihte düzenlenecek günlük etkinlik ve aktivitelerle oyunun çok daha sürükleyici bir şekle gelmesi söz konusu. Bakalım, Red Dead Online oyuncularını gelecekte neler bekliyor?