Rocket League Nintendo Switch İçin Özel Güncelleme Alacak

976

Rocket League grafikleri Nintendo Switch için geliştirilmiş olacak. Bu güncellemelerin, bu yıl Mart ve Nisan ayları arasında yayınlanması planlanıyor.

Psyonix 2018’de getirecekleri yeni bir güncellemeyi test ettiklerini açıkladı. Yeni konseptler ekleyeceklerini ve competitive sezonların hediyelerini yenileyeceklerini açıkladılar. Yeni haritalar ve DLC’lerde yolda. Ayrıca söz verildiği gibi Cross-play özelliğide geliyor.

Asıl konumuza gelirsek Switch için geliştirilmiş grafikler ilk bahar güncellemesiyle beraber gelecek. Hem çözünürlüğü hemde performansı büyük ölçüde artacak.

  • Performans modunda 900p docktayken elinizdeyken ise 720p çalışacak. Çözünürlük otomatik olarak 60fps’e sabitlenecek şekilde ayarlanacak.
  • Kalite modunda 1080p docktayken elinizdeyken ise 720p çalışacak. Çözünürlük otomatik olarak 30fps’e sabitlenecek şekilde ayarlanacak.

Rocket League şuanda 720p’de çalışıyor bazen 576p’ye düşüyor. Diğer oyunlara baktığımızda genelinin 1080p ve 720p çözünürlüklerinde çalışıyor olması Rocket League’nin bu güncellemeyi kesinlikle alması gerektiğini kanıtlıyor.