Şampiyonluk Ligi ‘nde Yer Bulamayanlar

687

2019 yılı Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi için kadrolarda son değişiklikler de tamamlandı. Önümüzdeki Kış Mevsiminde League of Legends arenasında mücadelesini izleyemeyeceğimiz yıldız oyuncuları mercek altına aldık.

AURORA’NIN DESTEKLERİ KULÜPSÜZ KALDI

            Sponsor ismiyle Doğuş Üniversitesi Aurora ekibinin geçtiğimiz sezon dönüşümlü olarak oynattığı destek oyuncuları, bu sezon Şampiyonluk Ligi’ne katılamayacaklar. Son sezonda Rain ile alt koridorda mücadele eden Rogu’nun espor kariyerini noktaladığı resmi olarak duyurulmasa da sıkça yaşadığı sıkıntıları dile getirmesi sebebiyle emeklilikte karar kıldığı varsayıldı. Rogu’nun yedeği olarak kadroya giren, ancak fazla forma şansı bulamayan Farfetch ise uzun bir süre Bursaspor ile görüşmeler gerçekleştirse de anlaşmaya varılamadığından boşta kalan oyuncular arasında yerini almış oldu.

Şampiyonluk Ligi'nde Yer Bulamayanlar - ProGamerTR

TECRÜBELİ OYUNCULAR LİGE VEDA ETTİ

            Ligin en eski isimlerinden olan ve farklı rollerde başarı gösteren Revanche’nin kariyerini noktalaması, şüphesiz sezon öncesi dönemin en dikkat çekici haberlerinden biri olmuştu. Tecrübeli oyuncu şimdilik sadece yayıncılığa yoğunlaşsa da Yaz Mevsimi veya daha sonrasında profesyonel arenaya dönebileceği konusunda da açık kapı bıraktı.

            Eski oyunculardan Marshall da bu sezon espor kariyerine veda eden isimlerden oldu. HWA, Team Turquality, ANT Gaming ve Dark Passage gibi takımlarda forma giyen oyuncu, kariyerinde birden fazla defa “En İyi Üst Koridor” ödülünü de kazanmayı başarmıştı. Oyuncunun gelecekteki planlarına dair fazla bilgi olmasa da yakın dönemde yayıncılık kariyerine yoğunlaşacağı tahmin ediliyor. 

            Rare ise 3 seneden uzun bir süredir Şampiyonluk Ligi’nde mücadele verse de son dönemde yıldızı gittikçe parlayan bir izlenim bırakmıştı. Son Yaz Mevsimi Yükselme Ligi’nde Beşiktaş forması ile üst düzey bir performans gösteren oyuncunun yeni sezonda iddialı bir takıma transfer olması bekleniyordu. Nitekim oyuncu, yurt dışına taşınması sebebiyle espor kariyerini süresiz olarak askıya aldığını ve geri dönme konusunda henüz bir planının olmadığı yönünde açıklama yaptı.

LONGB ARENAYA ARA VERDİ

            2013 yılında espora atılan ve ligimizin en eski oyuncularından olan LongB’nin açıklamaları da sezon öncesi döneme damga vurmuştu. Dark Passage bünyesinde şampiyonluk, Team Turquality formasıyla da ikincilik yaşayan oyuncu değişen metaya kolayca adapte olabilmesi ve farklı rollerde üst düzey hakimiyet göstermesi ile tanınıyordu. Ancak son dönemde potansiyelinin çok altında kaldığını dile getiren tecrübeli isim, profesyonel arenaya tek mevsimlik bir ara vereceğini açıkladı. Kariyerine üst koridorda devam edeceğini ve ara dönemi bu rolde antrenman yaparak geçireceğini belirten LongB’nin Yaz Mevsimine kadar profesyonel arenaya dönüş yapması bekleniyor.