SKT Bang : Şampiyonluktan daha fazla mutlu etti !

SKT Bang ’in dünya şampiyonası kostümleriyle ilgili açıklamaları : Dünya şampiyonasını kazandığımda olduğumdan daha mutlu hissettim.

SKT BANG : Kostümler Çok Güzel

SK Telecom T1 takımının Saldırı Gücü Taşıyıcısı Bang; Riot Games’in sihirdarlara duyurduğu son dünya şampiyonası kostümlerinden oldukça memnun görünüyordu. SKT’nin 2-0 kazandığı Ever8 Winners maçı sonrası röportaj veren tecrübeli oyuncular Bae “Bang” Jun-sik ve Kang “Blank” Sun-gu, Riot’un bu Cuma yayınladığı SKT T1 2016 Dünya Şampiyonası Takımı Kostümlerinin Yapılışı videosu üzerine konuştular.

SKT Bang ve Blank şampiyonları olarak Jhin ve Zac’i seçmişlerdi. Riot’un yayınladığı videoda da kostüm ekibinin bu detaylı çalışması ve oyuncuların düşüncelerini yansıtması göze çarpıyor. Hem Blank hem Bang, kostümlerin geçen seneki kostümlerden daha üst kalitede olduğunu belirtirken, övgülerini dile getirmekten geri kalmayan Bang: “Riot’un kostüm tasarımcılarına çok teşekkür ederim. Bu kostümler bana ve arkadaşlarıma daha iyi oynamamız için motivasyon niteliğindeler ve bizim ödüllendirilmişiz gibi hissettiriyorlar.Dünya şampiyonasını kazandığımızda hissettiğimden daha mutlu hissediyorum. 2016 Dünya şampiyonasını kazanmamız kariyerimiz için önemli bir olaydı. Ancak şimdi bunu oyun içerisinde de görebileceğiz. Kostümler çok kaliteli. Umarım hayranlarımız da beğenir ve bu kostümleri alırlar.” İfadelerini kullandı. Kostüm seti ayrıca SKT’nin koçu Kim “kkOma” Jung-gyun’a ait bir totem görünümü de içeriyor.

Koçlarının bu totem görünümüne çok mutlu olduğunu ifade eden Bang “ Riot çalışanlarından biri bize 2 ay önce kkOma için bir totem yapıldığını söylemişti.Koçumuz totem görünümünün en çok satacağını düşünüyor çünkü daha önce böyle bir şey yapılmamıştı.” dedi.

SK Telecom T1’i Kısaca Tanıyalım:

Güney Kore telekomünikasyon şirketi SK Telecom’un e-spor takımı olan SK Telecom T1, herkesçe bilinen League of Legends takımı dışında Starcraft I ve Starcraft II takımlarına da sahiptir.League of Legends profesyonel arenasının en başarılı takımlarından sayılabilecek olan SK Telecom T1; sezon 3, sezon 5 ve sezon 6’da Dünya Şampiyonasını, sezon 4’te ise All-Star turnuvasını kazanarak tüm League of Legends oyuncularının aklında yer edinmiştir. Takımın en başarılısı diyebileceğimiz oyuncu aynı zamanda tüm League of Legends evreninin de en iyi orta koridor oyuncusu sayılabilecek olan  Lee “Faker” Sang-hyeok’dur. Faker gerek refleksleri gerekse oyun bilgisi olarak diğer oyunculardan ayrıldığını pek çok kez izleyenlere göstermiştir. Özellikle Ryu’ya karşı yaptığı Zed oyunu şüphesiz ki Faker’ın parlamasında etkili olan olaylardandır.

İşte o oyun:

Diğer League of Legends içeriklerin buradan ulaşabilirsiniz.