Stadia Pro’nun Ocak ayında ücretsiz sunacağı oyunlar belli oldu

72

İnanması biraz güç olabilir ama Google’ın bulut sunucular üzerinden sunduğu oyun yayıncılığı hizmeti Stadia, Ocak ayında ikinci kez ücretsiz oyun listesini abonelerinin beğenisine sunmuş olacak. Servis yayın hayatına başlayalı çok olmuş sayılmaz, üstelik abonelerin büyük kısmı oyunları para ödeyerek satın alıyor. Ancak Google bu noktada rakibi Sony ve Microsoft’tan geri kalmayarak her ay bazı oyunları ücretsiz yayınlama stratejisine ayak uydurmuş durumda.

Buna göre Stadia’nın Pro sürümüne abone olan kullanıcılar, her ay 2 adet oyunu hiçbir ücret ödemeden kütüphanelerine dahil edebilecekler. Ocak ayı ve yeni yıl başladığı için de Stadia kullanıcıları yeni oyunlardan faydalanmış olacaklar.

İkinci ayına girmiş oldu

Google Stadia ilk çıktığında aboneler Destiny 2 ve Samurai Showdown oyunlarını indirme fırsatını yakalamışlardı. Yine sadece Stadia Pro aboneleri için geçerli olan bu oyunlardan ücretsiz faydalanma hakkı Free, yani ücretsiz sürüm kullanıcıları için sunulmamıştı. Founders ve Premiere Editions’a abone olanlar da aynı şekilde. Bu oyunlardan Destiny 2 çok sevildi ve Stadia’nın çıkışıyla özdeşleştirildi. Görece olarak gecikme oranının az olması ve sunduğu genel oyun deneyiminin iyi olması bunda büyük etkendi.

Şimdi listede neler var?

Google cephesinden yapılan açıklamaya göre Rise of the Tomb Raider ve Thumper oyunları Ocak 2020’nin ücretsiz 2 oyunu olacak.

Hatırlanacağı üzere Google, Kasım ayı boyunca ücretsiz olacak oyunları da kamuoyuyla paylaşmıştı ve Pro aboneleri Tomb Raider: Definitive Edition ile Farming Simulator 19 Platinum Edition oyunlarını indirmişlerdi.

Listede adı geçen her iki oyun da Stadia’nın ilk günden beri ücretli olarak kütüphanesinde yer verdiği yapımlar. Görünen o ki Google gözü karartmış ve oyunları ücretsiz hale getirme kararı almış. Eğer Stadia Pro abonesiyseniz ve iki oyunu da ücretsiz olmadan önce satın almışsanız hiç moralinizi bozmayın, Google bu kullanıcılara geri iade yapma sözü vermiş bulunuyor.

31 Aralık’a kadar vakit var

Bu arada oyunculara hatırlatmakta yapmakta fayda var: Geçen ay ücretsiz olan Tomb Raider: Definitive Edition’u indirmek için son tarih 31 Aralık 2019. Yeni yıla girdiğimiz andan itibaren oyun ücretli hale gelecek.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız