Stardew Valley ‘in 1.4 güncellemesi bu kez konsollar için çıktı

96

Eric Barone veya oyun geliştirirken kullandığı mahlasıyla ConcernedApe, çok sevilen piksel tabanlı oyunu Stardew Valley ’in PC sürümü için güncelleme çıkaralı pek de uzun bir süre geçmiş sayılmaz. Şimdilerde ise beklenen oldu ve bahsi geçen son güncelleme bu kez konsol platformu için yayına alındı. Bundan böyle Switch, Xbox One veya PS4 sahibi Stardew Valley oyuncuları 1.4 sürümüne yükseltme yaparak daha hatasız ve kararlı bir oyun deneyimi yaşayabilecekler.

İşin iyi tarafı güncellemede yer alan tek yenilik hata gidermeleriyle sınırlı değil. Birçok yeni içeriğin de eklendiği Stardew Valley’i oynamak artık daha keyif verici bir hal almış.

PC sürümü doğrudan konsola uyarlandı

1.4 sürüm numaralı güncelleme PC için ilk çıktığında ConcernedApe yapılan tüm değişikliklerin detaylı bir listesini yayınlamıştı. Ancak aynı güncellemenin konsol versiyonu için herhangi bir “Neler değişti?” sayfasına denk gelemedik. Hal böyle olunca PC ve konsol sürümünün birebir aynı olduğu, eşitlendiği çıkarımında bulunmak yanlış olmaz diye düşünüyoruz.

Nitekim Barone’un açıklaması da bu duruma işaret ediyor. Hedefinin Stardew Valley’i hiç olmadığı kadar hatasız ve kusursuz hale getirmek olduğunu belirten geliştirici, bu son güncellemeyi hazır hale getirmek için bayağı bir uğraşmış. İçine dalınacak ve eğlenceli zaman geçirilecek onlarca yeni içeriğin eklenmiş olması ise Stardew Valley oyuncularını heyecanlandıran bir diğer gelişme.

Yeni içerik ve haritalar dikkat çekiyor

Peki, nedir bu bahsi geçen “yeni içerikler”? Görünüşe bakılırsa geliştirici oyuna Dört Köşe adını verdiği yeni bir mod dahil etmiş. Multiplayer oynanabilen bu mod sayesinde aynı anda dört oyuncu mücadele edebiliyor. Keza çiftçilik yapılan oyunda yapılabilecek en mantıklı yeniliklerden biri, oyuna yeni sebze ve meyveler dahil etmektir. ConcernedApe bunu da yapmış. Kurduğunuz şehir merkezini güzelleştirmek için inşa edebileceğiniz sinema salonları ve balık çiftlikleri gibi yeni binalar da cabası.

Son olarak oyunculara artık seçtikleri karakterlere yüzlerce farklı yeni kıyafeti giydirebilme imkânı da sunulmuş. Bu haliyle Stardew Valley uzun süre daha keyifle oynanır ve herhangi bir güncellemeye ihtiyaç duymaz gibi gözüküyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız