Switch Online ‘ın nostaljik NES kumandası indirime girdi

114

Nintendo Switch Online abonesi olmanın en büyük avantajlarından biri de yüzlerce retro oyuna ek ücret ödemeksizin erişebilmek. Nintendo şimdiye dek nostaljik oyunlarını iki ana kategoriye toparlamış durumda: Biri NES, ikincisi ise SNES. Switch sahipleri bu oyunları sadece aktif bir Switch Online abonelikleri olduğunda oynayabiliyorlar. Hatta öyle ki sırf bu nostaljik oyunlardan daha fazla keyif alabilmek için retro oyun kumandası dahi satın alabiliyorlar.

Eğer siz de retro oyun deneyimini daha üst seviyelere taşımak istiyorsanız, klasik oyun kumandalarını satın alma yolunu tercih edebilirsiniz. Nintendo retro oyunları kütüphanesine eklediğinde NES ve SNES kumandalarını da her biri 59.99 dolara satışa sunmuştu. Eğer “Günün birinde fiyatı düşerse bu kumandaları satın alırım” dediyseniz, o gün geldi. Nintendo’nun yaptığı dev indirim sayesinde kumandaların her birinin fiyatı 29.99 dolara kadar geriledi. Bu gerçekten alıcılar için kaçırılmayacak bir fırsat.

Teklif 10 Ocak’a kadar geçerli

Çoğu retro oyunsever şimdiden sepetine SNES veya NES kumandalarını eklemiş durumda. Ancak şunu belirtmekte fayda var: Bu teklif sınırlı bir süre boyunca geçerli. Nintendo’nun açıklamasına göre takvim yaprakları 10 Ocak 2020’yi gösterdiğinde 29.99 dolarlık fiyat geçerliliğini yitirecek. Öte yandan ürünlerin stoklarla sınırlı olması sebebiyle stok bittiğinde de indirimli fiyatı kaçırmış olabilirsiniz.

Son olarak satın alma işlemini yapmak için Switch Online abonesi olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Bunun için ya senelik 20 dolar, ya da aylık 3.99 dolar ödeme yapılması gerekiyor.

NES oyunları oynamak için şart değil

Bu kumandaları satın almak sadece retro oyunlardan aldığınız keyfi arttırır, o kadar. Bunun dışında NES veya SNES oyunlarını oynamak için illa bu kumandaları satın almanız gerekmiyor. Ancak çocukluğunda bu konsollarla büyümüş, geçmişi yad etmek isteyen oyuncuların 29.99 dolarlık bu kumandaları satın almaktan çekinmeyeceği bir gerçek.

Biraz da teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse kumandaların yeniden şarj edilebilir pillerle geldiğini belirtebiliriz. Bu pillerin şarj etmek için Switch’e takılması yeterli.

Satın alma işlemini gerçekleştirmek içinse Switch Online’ın özel teklifler sayfasını ziyaret etmek gerekiyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız