Switch ve Xbox One için Wargroove ‘ın çıkış yaptı

636

Bundan birkaç ay önce Nintendo, bağımsız oyun stüdyoları tarafından geliştirilen yapımların tanıtımını gerçekleştirmek için resmî mağazasında Nindies Showcases ismini verdiği özel bir bölümü hayata geçirmişti. Bu projeyle amaçlanan gerekli reklam ve tanıtım bütçesini ayarlayacak güce sahip olmayan küçük stüdyoları teşvik etmek ve Switch kullanıcılarını oynayabilecekleri eğlenceli yapımlarla tanıştırmaktan başka bir şey değildi. Keza Switch’in bağımsız, yani indie oyun stüdyolarına karşı dost canlısı bir tutum sergilemesi de hanesine artı puan olarak yazıldı.

Nindies Showcases’te görücüye çıkan ve oyuncuları heyecanlandıran yapımların başında ise Chucklefish stüdyosu tarafından geliştirilen Wargroove geliyor.

Switch ve Xbox One için Wargroove'ın çıkış yaptı - ProGamerTR

İlk bakışta benzer oyunları hatırlatıyor

En son 2008 yılında yayınlanan Advance Wars serisindeki oyunları hatırlatan Wargroove, ilk kez bundan 2 yıl kadar önce kamuoyuna tanıtılmıştı. Aradan geçen bu uzun süre zarfında bir türlü oyuncuların erişimine açılmayan ve geliştirme süreci tam bir keşmekeşe dönen yapımın ne zaman çıkacağı nihayet kesinlik kazandı.

Piksel grafiklerin hakim olduğu oyunda 12 farklı karakter ve tamamlanacak bir sürü görev bulunuyor. Keza harita editörünü kullanarak kendi bölümlerinizi oluşturabilmeniz de mümkün. Yılın en iyi bağımsız strateji oyunları arasında gösterilen Wargroove, müzik seçimleriyle öne çıkan bir yapım. Sıra tabanlı bu oyunda amacımız, karakterleri kullanarak karşımıza çıkan düşmanları saf dışı bırakmak. Bunun için ne zaman, hangi saldırı tipini kullanacağımıza özenle karar vermemiz gerekiyor.

Nintendo’nun gerçekleştirdiği son “Öne çıkan bağımsız oyunlar” sunumunda paylaşılan bilgilere göre Chucklefish, 1 Şubat 2019 tarihinde Wargroove’u aralarında Switch’in de bulunduğu tüm konsol platformlarında yayınlandı.

Öte yandan Chucklefish, yeni bir sinematik fragman filmi hazırlayarak Nintendo’nun sunumunda katılımcılara da gösterdi. Hemen aşağıdan ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

PC versiyonu da geldi!

Her ne kadar Wargroove daha çok Nintendo Switch’le özdeşleştirilmiş olsa da, 1 Şubat tarihinde oyun Xbox One ve PC’ye de geldi. Chucklefish’in açıklaması, PlayStation 4 için de oyunun gelecekte çıkacağına işaret ediyor. Ancak şuan için kesin bir çıkış tarihi verebilmeleri mümkün değil.