TAVERN BRAWL’DA BU HAFTA : SPIDERS EVERYWHERE!

Spiders, spiders EVERYWHERE! 22 Haziran itibari ile oyucuların yeni Tavern Brawl teması olarak Hearthstone’da yerini aldı. Bir önceki Tavern Brawl konsepti olan Cart Crash at the Crossroads gibi, Tawern Brawl listelerinde dördüncü kez karşımıza çıkan bir konsept “Spiders, spiders EVERYWHERE!”. Oyunu bir yıldan uzun süredir oynayan oyuncuların hatırlayabileceği bir tema olmasına karşılık, oynaması son derece basit ve keyifli bir konsepte sahip olan bu Tavern Brawl, Hearthstone’un son eh paketi Jouney to Un’Goro ile de uyumlu bir temaya sahip.

“Spiders, spiders EVERYWHERE!” isminden de anlaşılabileceği gibi Webspinner kartlarının bolca bulunduğu desteler ile oynanmakta. Webspinner kartı, 1 mana değerine ve 1/1 atak can oranına sahip bir kart. Ayrıca Deathrattle özelliği olarak elinize rastgele bir Beast kartı eklemekte. Eklenen Beast kartı tamamen rastgele olup herhangi bir classa ait olabilir.

Webspinner Card
Webspinner Card

Normal oyun akışı içerisinde Hunter destelerine ait olmakla birlikte konsept içerisinde tüm classların destelerinde minion kartları yerine 23 adet Webspinner kartı bulunmakta. Kalan 7 kart ise seçtiğiniz classa ait büyü kartlarından oluşmakta.

Spiders, spiders EVERYWHERE! Tavern Brawl’ını oynarken Webspinner kartının Deathrattle özelliği aktif olduğunda, Hearthstone kartları arasında yer alan 100 adet Beast kartından bir tanesi rastgele olarak elinizdeki kartlara eklenmekte. Journey to Un’Goro desteleri ile birlikte sayıları ve çeşitlilikleri artan Beast kartları içerisinden rastgele kartlar düşmesi, standart bir oyun içerisinde tahminleri zorlaştıracağı ve şans faktörünü büyük oranda etkili kılacağı için, biraz daha stres yüklü bir oyun teması gibi gelse de kulağa Tavern Brawl’ın ana kuralını hatırlamakta fayda var: “…its just for fun!” / “…bu sadece eğlence için!”

23 adet Webspinner kartı ve her Webspinner’dan gelecek rastgele Beast kartları ile tamamen şansa bırakılmış bir oyunu oynamak kazanma hırsı yüksek oyuncuları zaman zaman sinirlendirebilecek bir tema olsa da, “Spiders, spiders EVERYWHERE!”, Hearthstone Tawen Brawl temaları içerisinde karşımıza çıkabilecek en sade ve basit temalardan birini oluşturmakta.

“Spiders, spiders EVERYWHERE!”
Desteleri örümcekler bastı! / Tavern Brawl : 22.06.2017

Genel Bilgiler
  • Her deste 23 Webspinner kartı + 7 büyü kartından oluşmakta.
  • Tawen Brawl’da ilk kez 3. Haftada görüldü (1 Temmuz 2015)

CART CRASH AT THE CROSSROADS, Journey to Un’Goro ve diğer Hearthstone yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.