Tower of Time kısa süreliğine GOG’da ücretsiz hale geldi

58

Dijital oyun mağazaları arasındaki rekabet en çok biz oyunculara yarıyor desek yanlış olmaz. Epic Store’un ve Steam’in başını çektiği bu rekabette zaman zaman müşteri kazanmak için mağazaların bazı oyunları ücretsiz olarak yayınlamalarına şahitlik edebiliyoruz.

Şimdilerde ise bir diğer Steam alternatifi mağaza olan GOG, bir süredir devam ettirdiği Kış İndirimleri kampanyasını güzel bir jestle sona erdirmenin peşinde. The Witcher serisini gayet uygun fiyatla satan GOG şuan için taktik RPG oyunu Tower of Time’ı ücretsiz hale getirmiş bulunuyor.

Tower of Time nedir?

Event Horizon Games tarafından geliştirilen ve geçen yıl Nisan ayında görücüye çıkan Tower of Time oyunu, geliştiricisi tarafından “Yeni bir RPG türü” şeklinde tanımlanıyor. Hikaye yönünden gayet zengin olan oyunda zindandan çıkmaya çalışan karakterimizi gerçek zamanlı çatışmalardan galip ayrılmasını sağlayarak bölüm sonuna ulaştırmamız isteniyor.

Oyunun isminde yer alan “Time” kelimesinden de anlaşılacağı üzere zamanı farklı şekilde kullanabilmemiz de mümkün. Mesela duruma göre zamanı yavaşlatmak, hızlandırmak veya tamamen durdurabilmek gibi ihtiyaca göre başvurabileceğiniz seçenekleriniz mevcut.

Son bölüme ulaşması 50 saat kadar süren oyunun her bir bölümü elle oluşturulmuş, senaryonun üzerinden ise defalarca kez geçilmiş. Sinematik sahnelere de ev sahipliği yapan oyun bu yönüyle gayet başarılı. Klasik RPG’lerden sıkılan ve farklı bir şeyler denemek isteyenler için Tower of Time ideal seçenek gibi gözüküyor.

Karakterinizi yükseltebilmeniz de mümkün

Loot edebileceğiniz ve ekipman envanterinize dahil edebileceğiniz yüzlerce nesnenin Tower of Time’daki yerini aldığını belirtmekte fayda var. Öte yandan esnek karakter gelişimi sayesinde yönlendirdiğiniz karakterin hız, güç ve dayanıklılık gibi farklı yeteneklerini geliştirebilmeniz mümkün olacak. Keza oyuna henüz yeni girdiğinizde arasından seçim yapabileceğiniz onlarca farklı karakter de mevcut. Bu karakterlerin her biri farklı cinsiyet, yetenek ve özel güçlere sahip.

Toplamda 50’den fazla zorlu bölüm sonu canavarının bulunduğu Tower of Time’ı kütüphanenize eklemek için elinizi çabuk tutun, çünkü bu fırsat sınırlı süre boyunca geçerli. Zamanın nasıl akıp geçtiğini anlamanızın mümkün olmayabileceği uyarısında bulunarak da görevimizi yerine getirmiş olalım.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız