Türkiye Overwatch Şampiyonası Başlıyor !

1418

Türkiye Overwatch Şampiyonası Başlıyor !

Blizzard’ın çok kısa bir sürede popülerliğe kavuşan oyunu Overwatch için ülkemizde de önemli bir turnuva yapılıyor. Türkiye Overwatch Şampiyonası isimli bu turnuvanın kayıtları başlamış durumda. Ödüllü turnuvanın açıklanan detayları ise şu şekilde;

“Dijital Sporlar ekibinin altyapısını hazırladığı ve Blizzard Entertainment’ın resmi izin verdiği Türkiye Overwatch Şampiyonası’nda gruplara kayıt aşaması başladı.

Takımların 25.000 TL’lik ödül havuzu için kıyasıya mücadele edeceği şampiyonada grup aşaması tamamlandıktan sonra ise ilk iki sırayı kapan takımlar Büyük Final’e katılmaya hak kazanacak. Ödül havuzu HyperX, Monster Notebook, Viewsonic, Zotac, NVIDIA ve Gpay tarafından oluşturuluyor.

Türkiye Overwatch Şampiyonası – Ödüller: 

1. Takım: 1.800 TL para ödülü; 6 adet Zotac GTX 1060 AMP! Edition ekran kartı; 6 adet HyperX Alloy FPS klavye.

2. Takım: 900 TL para ödülü; 6 adet Viewsonic VX2457 Gaming Monitor; 6 adet HyperX Fury DDR4 4GB Ram.

3. Takım: 6 adet HyperX Cloud Stinger Kulaklık.

Türkiye Overwatch Şampiyonası – Önemli Rakamlar

32 TAKIM

Türkiye’nin ilk 32 takımlı resmi Overwatch Şampiyonası.

3 AYLIK MARATON

3 ay sürecek şampiyona birbirinden heyecanlı maçlara sahne olacak

BLIZZARD ONAYLI

Bu etkinlik, Blizzard onaylı ve destekli ilk şampiyona ünvanını taşımaktadır.

Şampiyonanın en değerli oyuncusunu belirleyecek olan Monster Valuable Player (MVP) oylamasının ödülü ise Monster Notebook’un canavarlarından ABRA A5 V10.2 Gaming Laptop olacak. Gruplara kayıt aşaması 12 Haziran tarihine kadar sürecek. 12 Haziran’dan sonra grupların belirlenmesi ile başlayacak 6 haftalık maç takvimi sonunda Büyük Final katılımcıları belli olacak. Katılım, kurallar ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için tıklayınız.”