Turok 2 ‘nin Switch uyarlaması 9 Ağustos’ta görücüye çıkacak

340

Turok 2 : Seeds of Evil’in Ağustos ayı içerisinde Nintendo Switch’e uyarlanacağı bilgisi elimize ulaşmış bulunuyor. Bir sürü ölümcül dinozora karşı tek başınıza mücadele vermenizin beklendiği bu yapım, eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaya aday.

Nightdive Studios’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda Turok 2: Seeds of Evil’in takvim yaprakları 9 Ağustos’u gösterdiğinde Nintendo Switch’e geleceği bilgisi yer aldı.

Unutanlar veya ilk defa duyanlar için hatırlatalım: Nightdive, klasik oyunların PC remaster sürümlerini geliştiren bir bağımsız oyun stüdyosu. En son Turok: Dinosaur Hunter ve Turok 2’yi çıkaran stüdyo, her bir oyunun modern platformlarla uyumlu olmasını sağlamayı başarmış. Şimdi ise rota PC’den Switch’e doğru kırılmış durumda.

PC versiyonu elden geçirildi

Oyunun PC sürümü için yapılan bazı iyileştirmeler de yok değil. Grafik kalitesi iyileştirilmiş, kullanıcı arayüzü yeniden tasarlanmış ve düşman karakterlerinin yapay zeka seviyesi arttırılmış. Öte yandan oyunu herhangi bir yerde iken kaydedebilmek de mümkün hale gelmiş. Muhtemelen PC platformu için geçerli olan bu iyileştirmeler Switch’te de aynen karşımıza çıkacaktır.

Sadece İngiltere mağazasında listeleniyor

Nightdive daha önce de orijinal Turok oyununu Nintendo Switch’te listelemeyi başarmıştı. Turok 2 ise an itibariyle sadece İngiltere eShop mağazasında görüntülenebiliyor. Turok 2’nin fiyatı şuan için belli değil, ancak yakın tarihte oyunun diğer ülke mağazalarında da aktif hale gelmesi söz konusu olabilir.

Orijinal Turok oyununun 20 dolara satıldığını hesaba katarsak, serinin devam yapımının da muhtemelen aynı fiyata satılacağı çıkarımında bulunabiliriz.

Turok 2’yi oynarken N64 konsol günlerine nostalji ve hatıra dolu bir yolculuğa çıkmanız işten bile değil. Remastered sürümleri halihazırda Xbox One’da satın alınabilen oyunların en sonunda Switch’e de uyarlanmış olması, Nintendo’nun taşınabilir konsol ekosistemi açısından kesinlikle  güzel bir gelişme. Kim bilir, oyun belki ilerde PS4’e de uyarlanabilir.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız