Unutulmuş iki NES oyunu bu ay Switch Online ‘a geliyor

323

Her ay olduğu gibi bu ay da Nintendo, Switch Online isimli ücretli abonelik servisi kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulacak yeni NES oyunlarının adını kamuoyuyla paylaştı. Nintendo Switch Online abonesi olan herkes bu ay da adı geçen NES oyunlarına ek bir ücret ödemeden erişim sağlayabilecek.

Sürekli olarak NES kütüphanesini genişleten Nintendo, Ağustos ayında iki nostaljik oyunu daha arşivine eklemiş olacak. Fakat ne yazık ki bu ay Switch Online’a gelecek olan NES oyunlarının adı sanı pek duyulmuş değil. Daha çok unutulmaya yüz tutmuş, çoğu retro konsol sahibinin dahi hatırlamakta zorlanacağı yapımlar söz konusu.

40’tan fazla NES oyunu halihazırda mevcut

Aslına bakılırsa Nintendo’nun bu adımı mevcut Switch Online aboneleri için pek de sürpriz sayılmaz, çünkü an itibariyle 40’tan fazla NES oyunu ücretsiz olarak indirilebiliyor. Oyuncuların platformda görmek istediği çoğu nostaljik NES yapımı da zaten kütüphanelerdeki yerini almış vaziyette. Görünen o ki sıra artık unutulmuş, adı pek hatırlanmayan oyunlara gelmiş bulunuyor. Dolayısıyla şu sıralar NES oyunu oynayarak eğlenceli vakit geçirmek için ideal dönem olabilir.

Switch Online listesinde neler var?

Lafı fazla uzatmadan Ağustos ayı için hazırlanan NES oyunlarına kısaca bir göz atalım. Karşımıza ilk başta Kung-Fu Heroes çıkıyor. Bugüne dek bir dizi NES oyunu Wii ve Wii U sanal konsolu için çıkmış olsa da Kung-Fu Heroes hiçbir zaman bunlardan olmadı. Dolayısıyla bu oyunun ilk kez güncel bir konsola uyarlandığını ve çoğu oyuncunun bu oyunu daha önce hiç oynamadığını söyleyebilmek mümkün.

İkinci oyunumuzun adı ise Vice: Project Doom. Tıpkı Cyberpunk 2047 gibi distopik bir gelecekte geçen oyunda gizli soruşturma yürüten bir dedektifi canlandırıyoruz. Bu oyun da Super Nintendo için geliştirilmiş ve NES tutkunlarının beğenisini kazanmıştı.

Evet, liste şimdilik bu kadar. Eğer siz de adı geçen her iki oyunu daha önce oynamadıysanız, Switch Online’ın Ağustos ayı listesinde yer alan bu yapımlara bir şans tanımanın vakti gelmiş olabilir. Her iki oyun da 21 Ağustos tarihinde kullanıma açılacak. Bu tarih gelene kadar Mario Tennis Aces’i ücretsiz oynamayı sürdürebilmeniz mümkün.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız