Vikendi haritası PS4 ve Xbox One için PUBG’ye geldi!

703

Geride bıraktığımız 2018 yılının en çok oynanan oyunları arasında üst sıralarda yer alan PUBG, yeni yılda da çeşitli içerik güncellemelerini yayına alarak popülaritesini korumak için çalışmalarını sürdürüyor.

Malum, uzun bir süredir geliştirici stüdyo PUBG Corp.’un Vikendi isimli yeni kış haritasını oyuncuların beğenisine sunması bekleniyordu. Nihayet beklenen tarih geldi çattı ve yeni haritasının final sürümünü konsol sahipleri tarafından oynanabilir hale geldi.

Vikendi haritası PS4 ve Xbox One için PUBG'ye geldi! - ProGamerTR

PC’de zaten oynanabiliyordu

Aslına bakılırsa bu haber PC sahibi oyuncuları pek de alakadar etmiyor, çünkü zaten bu platformda Vikendi haritası geçtiğimiz Aralık ayından beri aktif durumda. Üstelik bu harita tek başına gelmemiş, köklü yenilikleri içeren kapsamlı bir yama ile birlikte oyundaki yerini almıştı. Test sunucusuna bağlanmayan konsol sahipleri ise Aralık’tan beri bekleyişlerini sürdürüyordu. Bu arada mobil cihazları üzerinden PUBG oynayanların da Vikendi’ye halihazırda kavuşmuş oldukları bilgisini paylaşmakta yarar var.

Neyse ki konsol oyuncularının artık daha fazla beklemelerine gerek kalmadı. Sıfırdan tasarlanan özgün kış haritası Vikendi, konsollar için 22 Ocak tarihinde yayınlandı ve yeni güncelleme ile oyuna dahil edilecek.

6×6 km genişliğinde bir harita

Vikendi bugüne dek oynadığınız Miramar veya Erangel gibi haritaların aksine inanılmaz derecede kaosun hakim olduğu bir bölüm olma iddiasında. Klasik PUBG deneyiminin çıtasını yükselten haritada çeşitli gizli mağaralar, devasa büyüklükteki kuleler, dağ evleri ve karlı arazide hızlı hareket etmenizi sağlayacak Snowmobil isimli yeni bir araz da bulunuyor. Üstelik artık hareket ettiğinizde karda ayak izleri bırakacağınız için düşman karakterleri tarafından takip edilebilmeniz mümkün. Yani işiniz çok daha zor!

Daha önceki güncellemelerde olduğu gibi yeni yamada da sadece Vikendi haritasıyla yetinmeme kararı alan PUBG Corp. konsol oyuncularının G36C isimli yeni nesil taramalı tüfeği kullanabilmelerini sağlayacak.

PUBG Corp’un Vikendi haritasını nasıl oluşturduğunu merak ediyorsanız, stüdyonun resmî YouTube hesabına yüklenen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.