Wargroove için Double Trouble DLC’si önümüzdeki ay çıkıyor

49

2019 yılında satın alma tercihlerini bağımsız oyunlardan yana kullananların en beğendiği yapımların başında ise Wargroove geldi. Chucklefish stüdyosu tarafından geliştirilen ve yayınlanan bu oyun, Nintendo’nun yıllar önce çıkan nostaljik Advance Wars oyun serisini hayli andırıyordu. Bugün geldiğimiz noktada ise oyunun yeni bir DLC paketine kavuşacağı bilgisi gün yüzüne çıktı.

Wargroove: Double Trouble adını taşıyan bu DLC’ye dair Chucklefish, aşağıdan izleyebileceğiniz bir tanıtım filmi hazırladı. Sadece 1 dakika 27 saniye uzunluğunda olduğu için DLC’ye dair çok fazla bir bilgilendirmeye ulaşabilmek mümkün değil, fakat kaba hatlarıyla oyunun neye benzeyeceği hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. The Outlaws adı verilen yeni bir karakter grubunun oyuna eklenmiş olması göze ilk çarpan yeniliklerden mesela.

The Outlaws oyuna girdi

Evet, oyundaki yerini almış Outlaws karakterlerini birçok farklı modda oynayabilmek mümkün. Tek kişi veya co-op modunda ya hırsız, ya da polis olarak bu karakterleri canlandırabiliyorsunuz. Çevrimiçi odalar için verilen desteğin genişlemiş olması sayesinde çok oyunculu maçlara daha hızlı giriş yapabilmeniz mümkün hale gelmiş. Co-op oyunları da aynı şekilde. Ayrıca artık harita yaparken volkanları kullanabiliyor, lava ile dolmuş savaş arazileri oluşturabiliyorsunuz.

Çeşitli hata gidermeleri ve performans iyileştirmelerinin de bulunduğu DLC, oyun için gayet geçerli bir güncelleme olmuşa benziyor. Hal böyle olunca Chucklefish’in bunu ücretsiz dağıtmasını beklemek mantıksız olurdu elbette. Ancak DLC’nin fiyatının Wargroove için bile çok pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Steam, Xbox One, Nintendo Switch ve PlayStation 4 sahipleri bu DLC için tam 20 dolar ödemek zorundalar. Hiç de ucuz değil! Oyunun kendisi zaten bu ücrete satılıyor çünkü.

6 Şubat’ta çıkıyor

PC, Xbox One ve Switch sahipleri bahsi geçen DLC’yi 6 Şubat tarihinde ücreti karşılığında satın alabilecekler. Ne yazık ki PlayStation 4 sahipleri bir süre daha beklemek zorundalar. İşin kötüsü Chucklefish bunun için kesin bir tarih de vermemiş. Bu yüzden beklemek ve geliştirici firmanın PS4’e DLC’yi hızlıca uyarlamasını ummaktan başka yapılacak bir şey yok.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız