Windows 10 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

2418

Windows 10 HAKKINDA

Windows 10, Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir.

Not: Bazı oyunlar ve programlar en iyi performans için DirectX 10 veya daha yükseği ile uyumlu bir grafik kartı gerektirebilir.

Windows 10 VERSİYONLARI

Windows 10 Home

PC, tablet veya ikisini bir arada sunan cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış Windows 10 sürümüdür.

Genel olarak ev tipi kullanıcıları hedef alır. İçerisinde kurumsal özellikler yer almaz.

Windows 10 Home Single Language

Home sürümü ile aynıdır. Sadece dil değiştirilemez.

Windows 10 Pro

Orta derece işletmeleri hedef alan bir sürümdür. Windows 10 Home ‘un özelliklerine ek olarak ek olarak çeşitli iş ve kurumsal özellikleri de bünyesinde barındırır.

Windows 10 Enterprise

Büyük şirketleri hedef alan sürümdür. Windows 10 Pro özelliklerinin tamamına sahiptir. Ek avantaj paketleri ile beraber gelir.

Windows 10 Education

– Okullar, kolejler ve üniversiteleri hedef alan bir sürümdür. – Windows 10 Enterprise’ın tüm özelliklerine sahiptir.

Windows 10 Mobile

Mobil cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış bir Windows 10 sürümüdür. Diğer sürümlerden farklı olarak ARM tabanlı işlemciler ile çalışabilmektedir. Bu sürümü destekleyen Windows Phone 8.1 cihazlar Windows 10 Mobile’a güncellenebilir.

Windows 10 Desteklenen Diller

Arapça (Suudi Arabistan), Bulgarca (Bulgaristan), Çince (Basitleştirilmiş, Çin), Çince (Hong Kong), Çince (Geleneksel, Tayvan), Hırvatça (Hırvatistan), Çekçe (Çek Cumhuriyeti), Danca (Danimarka), Felemenkçe (Hollanda), İngilizce (Birleşik Krallık), İngilizce (Amerika Birleşik Devletleri), Estonca (Estonya), Fince (Finlandiya), Fransızca (Fransa), Fransızca (Kanada), Almanca (Almanya), Yunanca (Yunanistan), İbranice (İsrail), Macarca (Macaristan), İtalyanca (İtalya), Japonca (Japonya), Korece (Kore), Letonca (Letonya), Litvanca (Litvanya), Norveçce, Bokmål (Norveç), Lehçe (Polonya), Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Rumence (Romanya), Rusça (Rusya), Sırpça (Latin, Sırbistan), Slovakça (Slovakya), Slovence (Slovenya), İspanyolca (İspanya, Uluslararası), İspanyolca (Meksika), İsveççe (İsveç), Tay dili (Tayland), Türkçe (Türkiye), Ukraynaca (Ukrayna)

Ek diller, Dil Arabirim Paketleri olarak sunulmaktadır.

Windows 10 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Donanımlar 

Minumum

İşlemci 1 GHz yada SoC
Ekran Kartı DirectX 9
Ekran Çözünürlüğü 1024 x 600
RAM 1 GB(32-bit), 2 GB (64-bit)
Saklama Alanı 16 GB(32-bit), 20 GB (64-bit)