Xbox Gold Mayıs Ayı Oyunları Belli Oldu!

940

Microsoft, ücretli abonelik servisi Xbox Gold’a üye olan konsol sahipleri için Mayıs ayına özel ücretsiz yayınlanacak oyunların listesini açıkladı! Bilindiği üzere Xbox Gold üyeleri her ay 4 adet oyunu hiçbir şekilde ücret ödemeden oynayabiliyorlar.

Bu oyunların ikisi Xbox One, ikisi ise Xbox 360 için yayınlanıyor. Son dönemde Xbox 360 oyunlarına kazandırılan “Geriye dönük oynanabilirlik” özelliği sayesinde bu yapımları Xbox One’da da oynayabilmek teknik olarak mümkün. Hal böyle olunca Xbox One kullanıcıları her ay 4 oyunu bedavaya indirebiliyorlar diyebiliriz.

Metal Gear Solid 5 öne çıkıyor!

Hemen her ay olduğu gibi Mayıs ayında da Xbox yöneticilerinin ücretsiz yayınlama kararı aldığı oyunlar gayet başarılı. Listenin başında ise çokça beğenilen Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain yer alıyor.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - ProGamerTR
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Kısaca MGS5 olarak adlandırabileceğimiz oyun, ilk kez 2015 yılında piyasaya çıkmıştı. Bir dönem Konami için de çalışan ünlü oyun geliştiricisi Hideo Kojima’nın en beğenilen yapımları arasında gösterilen oyun, aksiyon ve macera odaklı senaryosuyla öne çıkıyor. Şimdilerde ise 16 Mayıs – 15 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olarak indirilebilir hale geldi.

İkinci Xbox One oyunu ise Super Mega Baseball 2. Genelde ücretsiz yayınlanan Xbox Gold oyunları güncel yapımlardan arasından seçilmiyor ama bu oyun bir istisna. Henüz çıkışını gerçekleştirmeyen yapım, normalde 1 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek. Bu tarihten itibaren 31 Mayıs’a kadar da Xbox Gold üyelerince oynanabilecek. Beyzbol oyununu sevenlere hitap eden yapım, zengin özelleştirme seçeneklerine ve geliştirilmiş multiplayer moduna ev sahipliği yapıyor.

Super Mega Baseball 2 - ProGamerTR
Super Mega Baseball 2

Xbox 360 sahipleri unutulmadı

Geriye kalan iki Xbox 360 oyununun ilki ise Sega Vintage Collection: Streets of Rage. Sega Genesis konsoluna çıkan klasik oyun serisinin 3 yapımını bünyesinde barındıran bu koleksiyonun yanı sıra Platinum Games tarafından geliştirilen Vanquish de listeye dahil olmuş durumda. 2010 yılında piyasaya çıkan üçüncü bakış açısıyla oynanan bu atış oyunu, birçok kişi tarafından “klasik” olarak nitelendiriliyor. Streets of Rage 1 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında indirilebilirken, Vanquish oyunu 16-31 Mayıs tarihleri arasında kullanıma sunulacak. Her iki oyun da Xbox One ile uyumlu.