Türkiye’ nin İlk Sosyal Medya Tabanlı Espor Sitesinde Yazar olmak istermisiniz ?

ProgamerTR olarak sitemize destek verecek yazarlar arıyoruz. Espor’a meraklı ligi ve gelişmeleri yakından takip edip, bu konularda yazmak, yazarken aynı zamanda gelir elde etmek ve oyun sektöründe söz sahibi olmak istiyorsanız hemen başvurun.

Hangi Alanlarda Yazabilirim?

 • Oyun üzerine özgün içerikler üretebilecek,
 • Genel kompozisyon kurallarına uygun bir şekilde yazma becerisine sahip,
 • Yazılarıyla ilgili kaliteli resimleri ve videoları araştırıp, yazının görselliğini artıracak,
 • Yazıları en az 300 kelime ve konu bütünlüğü içerisinde olacak

Yazarlardan Beklentilerimiz

 • League of Legends; Ligler, güncellemeler, gelişmeler.
 • Dota 2; Ligler, güncellemeler, gelişmeler.
 • CS GO; Ligler, güncellemeler, gelişmeler.
 • HearthStone; Ligler, güncellemeler, gelişmeler.
 • Overwatch; Ligler, güncellemeler, gelişmeler.
 • Diğer; Tüm oyun sektörü hakkında haberler, gelişmeler.

Progamertr.com’da nasıl yazar olabilirim?

Yazarlık pozisyonuna başvurmak için, lütfen aşağıdaki adresten formu doldurunuz. Tüm başvurular özenle değerlendirilecektir. progamertr.com’un başvuruları kabul etmeme hakkı saklıdır.

Siteye üyeydim ancak kullanıcı adı ve şifremi unuttum?

“Bununla ilgili yapmanız gereken çok basit; sizlere düzenli olarak bilgilendirme mailleri gönderdiğimiz mail adresinizi kullanarak yeni şifrenizi kolayca alabilirsiniz. Bunun için;

 • https://progamertr.com/wp-login.php linkine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekranın en altında yer alan; Parolanızı mı unuttunuz? (https://progamertr.com/wp-login.php?action=lostpassword) linkine tıklayınız.
 • Ardından gelen ekranda ise; kullanıcı adınızı veya siteye kayıtta kullandığınız maili girip altta yer alan basit matematiksel işlemin sonucunu girerek Yeni Parola Alın linkine tıklayınız.
 • Mailinize yeni parolanız gönderilecektir.

Yeni yazıyı nasıl ekleyebilirim?

Bunun için yapmanız gerekenler aşağıdaki linkte detaylı olarak anlatılmakta, bu yazıyı bir kez okumanızda fayda var; http://wprehberi.com/yonetim-paneli/yazilar/yeni-yazi-ekleme/

Siteye üyeyim ancak yazı ekleme seçeneğini göremiyorum?

Bu durumda yetkiniz yoktur, üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra uzun süre yazmadıysanız üyeliğiniz “Yazarlık”tan “Abone”liğe çekilmiş olabilir. Eğer yeniden yazı yazmak istiyorsanız info@progamertr.com’a mail atarak bizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Siteye yeni üyeyim ne yapmam lazım?

Kendinize bir konu belirleyip hemen araştırmaya başlamak ve ilk yazınızı incelenmek üzere göndermek.

Sosyal Medyada Paylaşılan Yazılarda İlgisiz Resimlerin Çıkması

Bazı yazılarda sosyal medyada paylaşıldığında yazı ile ilgisi olmayan resimler çıkmaktadır. Özellikle bazı yazılarda diğer yazarlarımızın profil resimleri çıkmaktadır. Bu sorun yazı yazma ekranının sağ altında bulunan “Öne çıkan görsel” kısmında yer alan “Öne çıkarılmış görsel olarak belirle” linkine tıklayarak resim seçmemekten kaynaklanmaktadır. Yazı yazan arkadaşlarımızın bu seçeneği seçerek yazısıyla ilgili bir resim yüklemeleri veya yüklenmişlerden bir resim seçmeleri gerekmektedir.

Yazımı Yazdım Ama Yayınlanmadı

Yazılarda bir anlam bütünlüğü olmasına, ilgili olmasına ve ilgili kategoriler kapsamında olmasına özen gösteriyoruz. Bir de kişileri, kurumları, fikirleri hedef alan itham eden yazıları yayınlamıyoruz. Ayrıca herhangi bir siyasi görüş ve düşünceyi öven/yeren yazıları da yayınlamıyoruz. Reklam içeren içerikleri de yayınlamıyoruz.

Baştan savma ve araştırılmadan yapılan yazılar siteden kaldırılacaktır. Başka mecralarda yer alan yazıları kopyalayarak yazı oluşturanların yazıları da silinecek ve yazarlıkları iptal edilecektir. Okunma sayısı için hile tespit edilmesi durumunda herhangi bir ödeme yapılmayacak ve yazar banlanacaktır.

Kısacası yazılarınızda özgünlük arıyoruz. Ayrıca yazılarınız bir amaca yönelik ve bir konuyu açıklamaya yönelik olmalıdır. Konusu, amacı, ne için yazıldığı belli olmayan yazıları maalasef yayınlayamıyoruz.

Yazılarım Okunsun Diye Sosyal Medya Hesaplarımda Paylaşabilir Miyim?

Evet yazılarınızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Ancak yazılarının fazla sayıda görüntülenmesi (okunmadan) için hileli yollara başvuranların üyelikleri iptal edilecektir.

Ücretlendirme Nasıl Yapılacak?

Sadece onaylanan ve yayınlanan içerikleriniz üzerinden bir ödeme gerçekleştiriyoruz. Detaylar için editör ile irtibata geçiniz !

Profil bilgilerimi neden güncellemeliyim? ve nasıl güncelleyebilirim?

Profilinizi https://progamertr.com/wp-admin/profile.php linkinden kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Burada yer alan Biyografik Bilgi kısmına sizi tanıtıcı bir iki cümle yazarsanız okurlarımız sizler hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca sosyal medya hesap bilgilerinizi de profil bölümünde ilgili alanlar belirtilen şekilde girerseniz tüm yazılarınızın altında bu bilgileriniz gözükecektir. Böylece okurlarınız sizi sosyal medyada da takip edebilirler.

Profil bölümünün en altında yer alan Image seçeneğine de kendi resminizi veya sizi anlatan yer almasını istediğiniz başka bir resmi ekleyebilirsiniz. Buraya eklediğiniz resim yazılarınızın altında gözükecektir.

Yazılarımı Mobil Cihazımı Kullanarak Yazmak İstiyorum

Elbette, mobil cihaz kullanarak içerik oluşturabilirsiniz. Applestore ve Playstore’dan WordPress uygulamasını indirerek başlayabilirsiniz. Detaylı açıklama için aşağıdaki link’i inceleyebilirsiniz. https://www.wpsitesi.com/android-telefondan-wordpress-bloga-yazi-gonderme/

Kaliteli ve severek okunan yazılar yazmak istiyorum, ne yapmam lazım?

Kaliteli ve severek okunan yazılar yazmak istiyorum. Ayrıca yazılarım çok okunsun istiyorum. Ama daha bu konuda hiç bir tecrübem yok bana kaynak önerirmisiniz?” diye soruyorsanız aşağıdaki yazılarda sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz. Aşağıdaki yazıları en az bir kez okursanız sorularınıza cevap bulabileceğinizi değerlendiriyoruz. https://www.seohocasi.com/seo-uyumlu-yazi-yazmak/


League of LegendsDota 2CS GOHearthstoneOverwatchEspor Ligleri

Sosyal Medya Hesaplarınız