Yeni PS4 ve Switch oyunları PEGI’de gözüktü

55

4A Games’in kıyamet sonrası shooter oyunu Metro Redux’un Nintendo Switch’e geleceği bilgisi oyun derecelendirme kuruluşu PEGI ’de yer aldı. Öte yandan Blue Manchu stüdyosunun hazırladığı Void Bastards’ın PlayStation 4 için yayınlanacağını da aynı kanal sayesinde öğrenmiş olduk.

Pan European Game Information (PEGI) isimli derecelendirme kuruluşuna yeni çıkan oyunların kutu kapaklarından aşina sayılırız. Kurumun web sitesinde yayınlanan, ancak resmî olarak duyurusu gerçekleşmeyen yeni derecelendirmelere göre Nintendo Switch ve PlayStation 4 konsol sahipleri birer oyuna daha kavuşmuş olacaklar.

Derecelerini almış bulunuyorlar

4A Games’in Metro Redux’u, Blue Manchu’nun ise Void Bastards’ı için son rütuşlar verilmek üzere. Metro Redux halihazırda diğer konsollarda oynanabiliyor, şimdi ise Nintendo Switch’e port ediliyor. Void Bastards ise PS4 sahiplerinin beğenisine sunulacak. Ne yazık ki verilen derecelendirmelerde oyunların çıkış tarihi bilgisi yer almıyor. Ancak oyunların notları hazır olduğuna göre kuvvetle muhtemel çok kısa bir süre içinde çıkış yapmalarına şahit olacağız.

Aşina olmayanlar için kısaca bilgilendirme yapmak gerekirse Metro Redux, 26 Ağustos 2014’te görücüye çıkmıştı. Koleksiyon şeklindeki yapımın içinde Metro 2033 ve Metro: Last Light yer alıyor. Her biri 4A Engine adı verilen yeni nesil oyun motoruyla geliştirilen yapımlar yeni nesil konsollarla ve PC platformuyla tam uyumlu çalışıyor. Yani sonuç itibariyle Switch kullanıcılarını iki yeni oyunun beklediğini söyleyebiliriz.

Stratejik shooter oyunu: Void Bastards

İkinci sırada yer alan ve PS4 için geliştirilen Void Bastards ise oyuncuların strateji yeteneklerini kamçılayacak bir shooter oyunu. Önceleri ikonik shooter oyunu BioShock’un geliştirme sürecinde yer alan ve şimdilerde bağımsız olarak çalışmaya devam eden iki geliştiricinin imzasını taşıyan oyun, dijital mağaza Humble Bundle’de Mayıs 2019’da listelenmişti. Yani görece olarak yeni bir oyun olduğu söylenebilir.

Void Bastards an itibariyle Steam ve Xbox One’da oynanabilir halde. Metro Redux ise PlayStation 4, Steam ve Xbox One mağazalarında listeleniyor. PEGI’nin web sitesini ziyaret edip bu oyunların isimlerini arama kutusuna yazdığınızda değerlendirme raporuna kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün. Oyunların fiyatları da çıkış tarihi gibi bilinmezliğini koruyor.

Yorum yaz.

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazınız